Ela – system monitorowania losów zawodowych absolwentów

Ela monitoruje losy zawodowe absolwentów

Ogólnopolski system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych (ELA) jest platformą pozwalającą na generowanie raportów dotyczących m.in.: wysokości zarobków absolwentów, czasu poszukiwania pracy etatowej po zakończeniu studiów czy ryzyka bezrobocia. Pozytywną stroną ELA jest możliwość porównania sytuacji absolwentów tych samych kierunków na różnych uczelniach, jak również zbiorcze porównywanie samych uczelni. Do tej pory ukazały się raporty absolwentów z roczników 2014 – 2019.