Zasady realizacji przedmiotu reguluje:
ZARZĄDZENIE Nr 20/2025 Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego z dnia 24 stycznia 2025 r.
w sprawie wprowadzenia przedmiotów ponadprogramowych: „Przedsiębiorczość – historie sukcesów’’, „Zaprojektuj swoją karierę” „University Dragons’ Den’’, ,,Trening skutecznej pracy zespołowej’’, “Twoje kompetencje przyszłości”.
Do prowadzenia wykładów oprócz wykładowców akademickich zaprosiliśmy przedstawicielki i przedstawicieli biznesu. W tym roku byli z nami: Smith + Nephew, Knowable, Komunikacja Plus.
Jak czytać oferty pracy. Przygotowanie CV. Technologie w rekrutacji.
Jak wygrać rozmowę rekrutacyjną. Daj się poznać z najlepszej strony.
Pierwsze dni w pracy. Praktyczne wskazówki na dobry start. |
Personal branding w mediach społecznościowych.
Ważne: Warunkiem udziału jest uzyskanie zgody Dziekana Wydziału, zgodnie z ZARZĄDZENIEM Nr 20/2025. Prośbę o wyrażenie zgody na udział w przedmiocie określa ZAŁĄCZNIK nr 1.
Krok po kroku do przedmiotu:
II sposób: udział w wybranych spotkaniach jako wolny słuchacz.
Zapisy w ramach tej opcji odbywać się będą od 21.10.2024!!!
Zapisać może się każdy student/każda studentka – niezależnie od wydziału.
Jeśli chcesz wziąć udział tylko w wybranych zajęciach możesz to zrobić zapisując się przez cały czas trwania przedmiotu wypełniając formularz FORMS (aktywny od 21.10.2024)
Pamiętaj jednak, że:
Aby otrzymać linki do poszczególnych, wybranych spotkań należy zapisać się maksymalnie 24 godz. przed zaplanowanym spotkaniem.
Linki do spotkań będą wysyłane na dzień przed kolejnym spotkaniem.
6 listopada 2024, godz. 16.00-17.30 (on-line Teams)
Zagadnienia:
1. Współczesny rynek pracy -co trzeba o nim wiedzieć?
2. Zmieniające się trendy na rynku pracy – jak zmienia się środowisko pracy?
3. Jakie są kluczowe kompetencje wymagane aktualnie na rynku pracy?
4. Czy istnieje uniwersalny profil kompetencji?
5. W jaki sposób rozwijać umiejętności wymagane na rynku pracy? W jaki
sposób zadbać o nie podczas studiów w Uniwersytecie Wrocławskim?
Prowadząca: dr Magdalena Ślazyk-Sobol
Adiunkt w Zakładzie Psychologii Zarządzania Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, psycholog, konsultant HR, coach. Kierownik Studium Podyplomowego: „Psychologia Zarządzania” oraz kierownik Pracowni HR działającej w Instytucie Psychologii UWr. Badacz i naukowiec w obszarze psychologii pracy i organizacji. Prowadziła liczne rekrutacje na stanowiska specjalistyczne oraz menedżerskie dla biznesu. Jako asesor wykonała kilkaset ekspertyz z użyciem metodologii Assessment/ Development Center. Projektuje narzędzia i metody do diagnozy kompetencji liderskich oraz psychospołecznych. Realizuje działania badawczo-szkoleniowe w projektach z zakresu well-beingu, prewencji wypalenia zawodowego w Europie oraz pogłębiania kompetencji interpersonalnych menedżerów.
13 listopada 2024, godz. 16.00-17.30 (on-line Teams)
Zagadnienia:
• Umowa o pracę – podstawowe definicje, które musisz znać.
• Praca ,,na etacie” – plusy i minusy z perspektywy pracownika.
• Praca ,,na etacie” – plusy i minusy z perspektywy pracodawcy.
Prowadzący: dr Ariel Przybyłowicz
Adiunkt w Zakładzie Prawa Pracy (WPAiE UWr), radca prawny. W roku akademickim 2021/2022 rzecznik ds. równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji w UWr. W pracy naukowej i dydaktycznej zajmuje się zagadnieniami prawa pracy oraz prawa zabezpieczenia społecznego.
27 listopada 2024, godz. 16.00-17.30 (on-line Teams)
Zagadnienia:
Prowadzący: dr Ariel Przybyłowicz
Adiunkt w Zakładzie Prawa Pracy (WPAiE UWr), radca prawny. W roku akademickim 2021/2022 rzecznik ds. równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji w UWr. W pracy naukowej i dydaktycznej zajmuje się zagadnieniami prawa pracy oraz prawa zabezpieczenia społecznego.
4 grudnia 2024, godz. 16.00-17.30 (on-line Teams)
Zagadnienia:
• Predyspozycje, preferencje zawodowe – ich rola w projektowaniu kariery.
• Metody oceny i diagnozy swoich mocnych i słabych stron.
• Znaczenie temperamentu przy wyborach zawodowych.
• Czym jest potencjał i jak go skutecznie rozwijać.
• Jak oceniać swoje kompetencje z perspektywy pracodawcy?
Prowadząca: dr Violetta Drabik-Podgórna
Adiunkt w Zakładzie Poradoznawstwa oraz zastępca kierownika Międzynarodowej Katedry UNESCO Lifelong Guidance and Counseling w Instytucie Pedagogiki U.Wr. Członek Sekcji Poradnictwa Pedagogicznego KNP PAN, doradca/architekt kariery, trener rozwoju osobistego, certyfikowany coach ICC.
Autorka książki Innowacja edukacyjna w poradnictwie zawodowym. Aplikacja rozwiązań francuskich (2005), redaktorka Poradnictwo między etyką a techniką (2007) oraz współredaktorka: Poradnictwo w kulturze indywidualizmu (2010), Filozoficzne implikacje w pedagogice. O sensie życia, edukacji i wychowaniu (2015), Counselling and dialogue for sustainable human development (2016), Zawód czy kompetencje? Wymagania rynku pracy a wspieranie rozwoju kariery (2016), Interventions in career design and education. Transformation for sustainable development and decent work (2018). W swoich pracach podejmuje problematykę poradnictwa Life Design, podkreśla znaczenie dialogiczności relacji pomocowej oraz analizuje sytuację doradczą z perspektywy etycznej.
Organizatorka i współorganizatorka wielu konferencji i seminariów naukowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Prowadzi zajęcia na temat podstaw pomocy psychopedagogicznej, poradnictwa kariery, metod pracy doradczej i coachingowej, zarządzania karierą, wspierania rozwoju osobistego i zawodowego oraz etyki, przygotowując do pracy zawodowej przyszłych doradców, trenerów oraz coachów.
11 grudnia 2024, godz. 16.00-17.30 (on-line Teams)
Zagadnienia:
• Oferty pracy – jak czytać oferty pracy i rozumieć oczekiwania pracodawcy
• CV – struktura CV, Must have, Nice to have na CV, jak przygotować CV pod ofertę pracy,
• Technologie w rekrutacji na początkowym procesie selekcji (kwestionariusze, filmy, umawianie rozmów) – na co trzeba być przygotowanym na obecnym rynku pracy, co może nas zaskoczyć
Prowadzący: Smith + Nephew
Anita Szpila
EMEA & APAC Sourcing Hub Senior Manager, Talent Acquisition, Smith+Nephew
Z ponad 15-letnim doświadczeniem w działach HR, obecnie zajmuję się pozyskiwaniem i rekrutacją talentów dla Smith+Nephew, globalnej firmy produkującej urządzenia medyczne. Jako Senior Manager Sourcing Hub dla regionów EMEA i APAC, kieruję zespołem specjalistów, którzy pomagają kandydatom znaleźć odpowiednią pracę w S+N. Specjalizacje się w szkoleniach z zakresu komunikacja, budowanie zespołu, prowadzenie rozmów kwalifikacyjnych, cykl życia kandydata oraz jego doświadczenie, LinkedIn, efektywna komunikacja biznesowa, a także budowanie marki osobistej i zespołowej.
Matylda Dróżdż
Talent Acquisition Sourcing Specialist, Smith+Nephew
Talent Sourcerem z prawie 3-letnim doświadczeniem w branży IT oraz medycznej, specjalizuję się w poszukiwaniu kandydatów na różnorodne stanowiska, od IT i HR po finanse. Ukończyła studia z zakresu prawa pracy, a wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobyła, zarówno w obszarze miękkiego, jak i twardego HR. Obecnie pracuję w Smith+Nephew, firmie, której misją jest niesienie pomocy pacjentom na całym świecie. Wspiera rekrutację najlepszych talentów oraz bierze udział w projektach employer brandingowych.
18 grudnia 2024, godz. 16.00-17.30 (on-line Teams)
Zagadnienia:
• Jak najlepiej przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej.
• Rozmowa rekrutacyjna – przebieg i pytania – wywiad w oparciu o kompetencje.
• Jakie pytania zdawać podczas rozmowy rekrutacyjnej.
Prowadzący: Smith + Nephew
Monika Lipska
Senior Manager Talent Acquisition, Smith+Nephew
W działach rekrutacji i szeroko pojętego HR pracuje od ponad 10 lat. Obszar zainteresowań to przede wszystkim rozwój pracowników, budowanie ścieżek kariery oraz candidate experience.
Grzegorz Grabiński
Talent Acquisition Specialist, Smith+Nephew
Posiada wieloletnie doświadczenie w rekrutacji w ramach agencji jak i wewnętrznego zespołu TA. Największe doświadczenie posiada w rekrutacjach związanych z szeroko rozumianym IT, Logistyką oraz rolami typowymi dla sektora Shared Service Centres /Business Process Outsourcing. Na co dzień pomaga zarówno doświadczonym pracownikom, jak i młodym talentom, nawiązać współpracę z pracodawcą i stawiać kolejne lub pierwsze kroki zawodowe.
8 stycznia 2025, godz. 16.00-17.30 (on-line Teams)
Zagadnienia:
• Zawody, stanowiska pracy, role zawodowe.
• Praca stacjonarna, hybrydowa, zdalna – specyfika i możliwości.
• Jak szukać, żeby znaleźć – źródła wiedzy o ofertach pracy i możliwościach współpracy.
Prowadzący: Andrzej Kubisiak
Zastępca Dyrektora ds. Badań i Analiz w Polskim Instytucie Ekonomicznym, z którym związany jest od 2018 roku. Wcześniejsze doświadczenie zdobywał głównie w sektorze bankowym, komunikacyjnym oraz doradztwa personalnego. Był członkiem Rady Rynku Pracy działającej przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Autor licznych raportów i analiz rynkowych omawiających procesy migracyjne i kluczowe trendy na rynku pracy. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i studiów MBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.
15 stycznia 2025, godz. 16.00-17.30 (on-line Teams)
Zagadnienia:
• W jaki sposób wzbudzić w sobie pozytywne nastawienie przed spotkaniem z Pracodawcą.
• Jak poradzić sobie ze stresem podczas rozmowy kwalifikacyjnej – techniki.
• Jak wykorzystać swój potencjał emocjonalny w kolejnych etapach rekrutacji i pierwszych dniach w pracy.
• Jak radzić sobie z porażką.
Prowadząca: Anna Cieślik
Założycielka i właścicielka „Pracowni Rozwoju”
Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie obecnie wykłada. Jest członkinią zarządu Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu.
Ekspertka w tematyce budowania odporności psychicznej i zarządzania emocjami w biznesie. Specjalistka w zakresie doskonalenia umiejętności przywódczych, motywowania, zarządzania emocjami i kompetencji komunikacyjnych. Tworzy programy rozwojowe i innowacyjne narzędzia edukacyjne (np. kostka edukacyjna EduCube).
22 stycznia 2025, godz. 16.00-17.30 (on-line Teams)
Zagadnienia:
• „Golden rules” funkcjonowania w pierwszych dniach pracy.
• Czego możesz dowiedzieć się o sobie i pracodawcy.
• Jak zacząć, by zbudować dobre relacje z przełożonym/ną i współpracownikami.
• Gdzie szukać wsparcia w firmie.
Prowadzące: Knowable
Marta Latacz – Recruitment and HR Specialist w firmie Knowable. Zarządza procesami rekrutacji i onboardingiem pracowników. Rozwija kompetencje jako trener wewnętrzny prowadząc szkolenia z zakresu umiejętności miękkich.
Aleksandra Zacharek-Glińska – People Manger w firmie Knowable. W swojej pracy zawodowej skupia się na dwóch kluczowych obszarach: rozwoju pracowników i zarządzaniu zespołem. Absolwentka prawa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studiów magisterskich na kierunku International Business.
29 stycznia 2025, godz. 16.00-17.30 (on-line Teams)
Zagadnienia:
• Zasady budowania profesjonalnego wizerunku w sieci.
• Korzyści zawodowe z posiadania silnej marki osobistej w sieci.
Prowadzący: Grupa Komunikacja +
Joanna Smoleńska
Head of Social Media
Po obronie pracy magisterskiej z obszaru marketingu na Facebook’u związała się z nim na stałe. Od 2014 r. niezmiennie tworzy na nim content i kampanie reklamowe, za które została nagrodzona przez samego Facebooka. Obecnie specjalizuje się budowaniu zaangażowania, content marketingu na Facebook’u, Instagramie i LinkedInie dla marek oraz pozycjonowaniu eksperckim. W swojej zawodowej ścieżce odpowiadała za komunikację m.in. przy markach takich jak: 3M, Billennium, Nevomo, Inka, Blinkee City, Green Living by Skanska.
Sebastian Kolęda
Head of Employer Branding Practice
Z Employer Brandingiem związany od 2015 roku. Ma bogate doświadczenie w tworzeniu strategii komunikacji marki pracodawcy dla firm z sektora budowlanego, energetycznego, chemicznego oraz IT i nowych technologii. Koordynował projekty employer brandingowe skierowane do pracowników oraz kampanie wizerunkowe do potencjalnych kandydatów. Był odpowiedzialny za komunikację wewnętrzną, CSR oraz wolontariat pracowniczy. Ma doświadczenie w prowadzeniu kampanii rekrutacyjnych 360 oraz we wdrożeniu rozwiązań start-upowych w organizacji.