Podsumowanie III edycji przedmiotu ponadprogramowego University Dragons` Den

III edycja Przedmiotu Ponadprogramowego University Dragons’ Den za nami!

Plakat promujący przedmiot University-Dragons-Den. Na plakacie widać trzy dziewczyny i dwóch chłopaków ubranych w kolorowe ubrania idą obok siebie. W tle budynek UWr i fontanna z Szermierzem.

Praktyczna nauka budowania biznesu w oparciu o metodę Lean Canvas, czyli przedmiot ponadprogramowy University Dragons’ Den. Podczas zajęć uczestnicy mieli okazję, by zgłębić zasady tworzenia i rozwijania innowacyjnych pomysłów, czerpiąc wiedzę bezpośrednio od doświadczonych praktyków biznesu. Dzięki nim odkryli, jak działa rynek oraz poznali sposób myślenia potencjalnych klientów.

Wszystko to odbyło się podczas dynamicznych, interaktywnych zajęć, które umożliwiły uczestnikom w pełni wykorzystać potencjał współpracy zespołowej. Drużyny były starannie dobrane i doskonale zgrane, co zdecydowanie sprzyjało twórczej wymianie pomysłów oraz efektywnej współpracy. 

Rezultaty? Trzecia edycja University Dragons’ Den zakończyła się imponującą prezentacją innowacyjnych pomysłów. Uczestnicy nie tylko stworzyli nowe biznesy, ale również nawiązali trwałe więzi w zespołach oraz  prowadzącym.

Nad przebiegiem kursu i realizacją pomysłów czuwał Michał Karbowiak, Business Development Manager Concordia Design Wrocław, dbając o to, aby każdy zespół mógł w pełni wykorzystać swój potencjał. 

0
zespoły
0
spotkań
0
uczestniczek i uczestników

Michał Karbowiak, Business Development Manager Concordia Design Wrocław – prowadzący University Dragons’ Den

Michał Karbowiak, Concordia Design Wrocław – (prowadzący)  o tegorocznej edycji: ,,Na University Dragons Den równolegle zadziały się dwa ważne procesy. Jeden był społeczny, a drugi biznesowy. W ciągu 10 zajęć studenci i studentki z różnych kierunków oraz z różnych lat zawiązali skuteczne, zgrane czy wreszcie prawdziwie interdyscyplinarne zespoły. W tych zespołach stworzyli projekty biznesowe, które przekształciły się „prototypy” produktów.

Studenckie startupy – powstałe przy zastosowaniu modelu Lean Canvas – odpowiadały na jasno określony problem, wskazywały sposób jego rozwiązania, miały sprecyzowaną grupę klientów, przeanalizowaną konkurencję czy zdefiniowane wyróżniki na rynku.

To wszystko zadziało się przy ogromnym zaangażowaniu uczestniczek i uczestników, ale także dzięki pomocy zewnętrznych ekspertów z zakresu rozwoju biznesu, sprzedaży w Internecie czy pozyskiwania kapitału.

Z jednej strony studenci mieli więc możliwość spotkania z przedsiębiorcami i praktykami rynku startupowego, z drugiej tworzyli autorskie projekty. Wszystko to zostało wzmocnione wiedzą teoretyczną, a także analizą przypadków znanych – polskich i światowych brandów’.

University Dragons Den udowadnia, jak ogromny potencjał drzemie w studentkach i studentach Uniwersytetu Wrocławskiego oraz jak ciekawe biznesowo projekty można stworzyć, łącząc entuzjazm młodych ludzi i ekspercie know-how”.

 

A jakie konkretnie tematy zostały poruszone podczas III edycji przedmiotu University Dragons' Den?

Wrażenia uczestników University Dragons' Den 2023/2024

Wiedza i umiejętności zdobyte podczas przedmiotu  nieocenione zarówno w kontekście własnych inicjatyw biznesowych, jak i w pracy zawodowej. Przygotowują do stawienia czoła wyzwaniom współczesnego rynku. 

Jeśli chcecie w partnerskiej współpracy dowiedzieć się jak zbudować swój własny biznes, to ten przedmiot jest do tego idealny

Szansa do samorozwoju i świetny sposób na naukę pracy przy projekcie - możliwość wyniesienie cennych kompetencji do przyszłej pracy

Świetnie zaplanowany i zorganizowany przedmiot, dostarczający wielu przydatnych umiejętności

Finałowa prezentacja projektów biznesowych uczestników

Jeśli zauważyłeś/łaś jakiś błąd na stronie (np. coś się źle wyświetla, któryś z linków nie działa) zgłoś go tutaj.
Zgłoś problem na stronie
Zgłoś problem na stronie
Jeśli zauważyłeś/łaś jakiś błąd na stronie (np. coś się źle wyświetla, któryś z linków nie działa) zgłoś go tutaj.