Przerwij to – szkoła Liderek i Liderów antyprzemocowych

Fundacja NON LICETT rozpoczęła rekrutację do projektu ,,Przerwij to – szkoła Liderek i Liderów antyprzemocowych’’. Jest to oferta skierowana do studentów i studentek, którzy chcieliby wziąć udział w darmowym, intensywnym certyfikowanym kursie rozwoju wolontariatu antyprzemocowego. W ramach kompleksowego kursu powstanie grupa Wolontariuszy – Liderów antyprzemocowych, którzy następnie przeprowadzą własne działania edukacyjne i uświadamiające na terenie całego Wrocławia. Ponadto uczestnicy zostaną przygotowani do udzielania podstawowego wsparcia osobom pokrzywdzonym. W szczególności działania koncentrować się będą na przeciwdziałaniu przemocy wobec osób starszych i dzieci, a także na wczesnej profilaktyce przemocy w związkach młodych dorosłych.

W ramach kursu na Uczestników czekają:

• 6 dni szkoleń stacjonarnych we Wrocławiu z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej, w tym w szczególności krzywdzenia dzieci i osób starszych, oraz profilaktyki przemocy w związkach młodych dorosłych,
  • 5 dni szkoleń online rozwijających takie kompetencje, jak: praca w zespole, prowadzenie projektu edukacyjnego, skuteczna komunikacja, autorozwój i radzenie sobie w trudnych sytuacjach,
  • 2 spotkania z przedstawicielami społeczności lokalnej, w ramach których zaplanujesz adekwatne do ich potrzeb działania edukacyjne,
  • realizacja własnych wolontariackich inicjatyw edukacyjnych i uświadamiających w listopadzie/grudniu 2021.

Priorytetowo rekrutacja skierowana jest do studentów/ek oraz absolwentów psychologii, pedagogiki, psychoterapii, socjologii i innych kierunków pokrewnych, natomiast status studenta nie jest warunkiem udziału w projekcie.

Jak się zapisać?
    Chętni proszeni są o wypełnienie i wysłanie formularza online do 13 września 2021.

Harmonogram i szczegółowe informacje na temat kursu znajdują się poniżej:

• Korzyści z udziału w kursie:

• zdobycie praktycznej wiedzy z obszaru przeciwdziałania przemocy w rodzinie w ramach 48 godzin intensywnych bezpłatnych warsztatów,

• rozwinięcie kompetencji miękkich oraz umiejętności z zakresu projektowania działań edukacyjnych w ramach 40 godzin bezpłatnych warsztatów online,

• zdobycie praktycznego doświadczenia w projektowaniu, organizowaniu i realizowaniu własnych warsztatów i inicjatyw edukacyjnych i uświadamiających,

• możliwość zrealizowania własnych pomysłów na przeciwdziałanie przemocy domowej,

• współpraca z pełnym pasji i zaangażowania zespołem specjalistów i wolontariuszy Fundacji NON LICET,

• poszerzenie sieci kontaktów i poznanie nowych osób,

• pogłębienie kontaktów z członkami własnej społeczności lokalnej oraz poznanie podmiotów, które działają w najbliższej okolicy,

• zaświadczenie o ukończeniu kursu,

• zeszyt dokumentujący realizację własnego projektu edukacyjnego,

• możliwość kontynuacji współpracy z Fundacją NON LICET po zakończeniu kursu.

Fragment splotu łańcucha przerwanego w jednym miejscu. Pod spodem napis: Przerwij To

Strona fundacji: https://www.nonlicet.pl/