Przedsiębiorczość – short list of knowledge

Linki, które warto odwiedzić

Co pewien czas realizowane są projekty, w których osoby planujące rozpoczęcie działalności gospodarczej mogą skorzystać z bezzwrotnej dotacji. W takich projektach zazwyczaj jest zorganizowane wsparcie merytoryczne (np. spotkanie z księgowym, doradcą biznesowym lub doradcą finansowym). (Więcej na ten temat dowiesz się w zakładce “Finansowanie z Funduszy Europejskich”

z ostatniej chwili...

Tytuł: „Wsparcie szkoleniowe, dotacyjne i pomostowe udzielane osobom młodym na regionalnym rynku pracy”, numer projektu: POWR.01.02.01-02-0007/20.Strona internetowa projektu: https://pierwszafirma.com.pl/fb/PierwszaFirma (https://www.facebook.com/profile.php?id=100077793519971)

W ramach projektu możliwe jest m.in. otrzymanie wsparcia dotacyjnego oraz pomostowego na założenie i prowadzenie działalności gospodarczej w łącznej kwocie ponad 37 tysięcy złotych. W projekcie mogą wziąć udział osoby spełniające łącznie poniższe warunki:

• są osobami młodymi – w wieku 18-29 lat,
  • są bierne zawodowo lub bezrobotne niezarejestrowane w UP,
  • utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 r.,
  • zamieszkują lub uczą się na obszarze woj. dolnośląskiego.
  • Co możesz otrzymać?
    – Bezzwrotną dotację na rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej do 23 050,00 zł
    – Wsparcie pomostowe przez okres 6 miesięcy w wysokości 2 480,00 zł miesięcznie
    – Szkolenia z podstaw działalności gospodarczej „ABC przedsiębiorczości”
    – Szkolenia sprzedażowe
    – Szkolenia: warsztaty pisania biznesplanu z uwzględnieniem sporządzania budżetów i prognoz finansowych
    – Szkolenie z podstaw księgowości
    – Szkolenie ze zdalnych metod prowadzenia biznesu z uwzględnieniem stanu pandemii – 16
  • Wsparcie w ramach działalności stanowi pomoc de minimis, może zostać przeznaczone m.in. na pokrycie kosztów
    ZUS, wynajmu biura, bieżących rachunków, księgowości itp.
    (w tym: działalność gospodarcza w kontekście przepisów prawnych; radzenie sobie ze stresem i konfliktem,
    opracowanie raportów obrazujących kondycję firmy) – 32 h
    (w tym: reklama i inne działania promocyjne; negocjacje biznesowe; pozyskiwanie i obsługa klienta) – 16 h
    (w tym: inne źródła finansowania działalności gospodarczej; sporządzanie biznesplanu i jego realizacji
    sporządzanie planów operacyjnych i strategicznych firmy) – 16 h
    (w tym: szkolenia z księgowości oraz przepisy podatkowe i ZUS) – 16 hSzczegóły znajdziesz na stronie projektu: www.pierwszafirma.com.pl

dotacje

10.05.2022 r.

Skąd czerpać wiedzę?

Istnieją dwa źródła wiedzy o sankcjach:

Zazwyczaj sankcje dotyczą importu towarów z Rosji jednak wśród pięciu unijnych pakietów znajduje się również całkowity zakaz transakcji z niektórymi rosyjskimi przedsiębiorstwami państwowymi z różnych sektorów.

Należy się spodziewać, że sankcji będą nadal rozbudowywane, dlatego warto uwrażliwić na ten aspekt osoby odpowiedzialne w firmie za kontakty międzynarodowe. Szczególnie, że kary mogą być dotkliwe – obecnie do wysokości 20 mln złotych.