Poszukiwane osoby do pracy w branży opiekuńczo-wychowawczej

• Jeszcze z pasją studiujesz, ale już zastanawiasz się co dalej i wahasz się, w którym kierunku podążyć?
  • Jesteś świeżo upieczonym absolwentem studiów wyższych i nie masz pojęcia, gdzie najlepiej rozpocząć swoje zawodowe życie, tak, by czerpać zeń satysfakcję, ugruntowaną godziwą pensją?
  • Już masz doświadczenie w zajmowaniu się ludźmi potrzebującymi opieki, ale chciałbyś poprawić standard swojej pracy i lepiej zarabiać?

Poszukiwane osoby do pracy w branży opiekuńczo-wychowawczej, tj.

pedagodzy /pedagożki z wykształceniem kierunkowym z zakresu wychowania przedszkolnego, wczesnoszkolnego, pedagogiki specjalnej, pedagogiki resocjalizacyjnej, oligofrenopedagogiki, terapeuci integracji sensorycznej, opiekunowie medyczni, opiekunowie osób starszych, opiekunowie osób niepełnosprawnych, a także fizjoterapeuci, ergoterapeuci, logopedzi i wykwalifikowani pracownicy w zawodach pokrewnych.

Jesteś Polką, Polakiem, czyli Europejczykiem. Twoja ojczyzna może rozszerzyć swoje granice, a Ty swoje horyzonty życiowe. Żyjemy w globalnej wiosce i relokacja, migracja zawodowa to współcześnie, kolokwializując – chleb powszedni ludzi, którzy pragną się rozwijać, zdobywać cenne doświadczenie!

Nie musisz się obawiać urzędniczych formalności, jakie towarzyszą procesowi uznania Twoich kwalifikacji i kompetencji czy przebiegu prawomocnego osiedlenia się w Niemczech.

Od tego jesteśmy my!

• Pomożemy w uporaniu się z konieczną, acz uciążliwą biurokracją,
  • Damy wskazówki, wyposażymy w wiedzę przydatną na początku Twojej nowej kariery zawodowej.
  • Przy wsparciu instytucji rządowych i pozarządowych, z którymi współpracujemy, Twój start w pracy w sąsiednim państwie będzie łatwy.

Nie szukamy osób do pracy na chwilę, ale do długofalowego zatrudnienia. Dlatego też zależy nam na Twoich wysokich kompetencjach, które pomożemy Ci zdobyć.

Jeśli jesteś studentem – oferujemy cykl atrakcyjnych praktyk, takich w jakich uczestniczą rodzimi mieszkańcy Niemiec. Zależy nam, by zatrudnić Cię zgodnie z Twymi kwalifikacjami, kompetencjami, umiejętnościami, pasją i powołaniem do danego zawodu! Chcemy Ci pokazać, że możesz w Niemczech z godnością pracować w swoim zawodzie. Oferujemy Ci pomoc w pierwszych krokach na terenie Niemiec, wyjaśnimy jakie są podstawowe prawa i obowiązki wynikające z zamieszkania na terenie Niemiec oraz podjęcia pracy regulowanej przez niemiecki kodeks pracy i obowiązujące tutaj taryfowe układy branżowe.

Partnerami w realizacji naszego projektu są między innymi EURES, Institut für Berufsbildung und Sozialmanagement (IBS) Erfurt, Landratsamt Sömmerda, Europabüro Thüringen für Sozialwirtschaft (EBTS), jak i liczne podmioty edukacyjne realizujące kursy językowe i integracyjne w ramach współpracy z BAMF.

Pamiętaj, że człowiek jest kowalem własnego losu. Zacznij wykuwać swój w atrakcyjnej kuźni po sąsiedzku. Zapraszamy Cię do nas!

Wszelakie informacje na temat spektrum działań na temat fundacji znajdziesz na naszej stronie internetowej: www.stiftung-finneck.de

Polecamy odwiedzenie naszych profili na portalach społecznościowych, szczególnie obejrzenie filmów z naszych placówek, dzięki czemu będziesz mógł nas nieco lepiej poznać.
www.facebook.com/stiftung-finneck

OFERTA PRACY