Konferencja Advanced Analytics and Data Science

Modelowanie statystyczne, eksploracja danych, analityka predykcyjna i internet rzeczy to tylko niektóre terminy, które musisz znać, jeśli wiążesz swoją przyszłość z analizą danych.

Zaplanuj czas we wtorek 14 września i sprawdź, co się aktualnie dzieje na rynku data science.

Weź udział w bezpłatnej wirtualnej konferencji Advanced Analytics and Data Science dla studentów, doktorantów, dydaktyków i pracowników naukowych zainteresowanych zaawansowaną analityką i AI. Wśród prelegentów między innymi James Cochran z Uniwersytetu w Alabamie, Tomasz Burzykowski z belgijskiego Uniwersytetu w Hasselt oraz Beata Czarnacka-Chrobot ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

14 września 2021, godz. 9.30 – 15.30
– program i zapisy pod linkiem: https://www.sas.com/pl_pl/events/2021/aa-ds.html#conference.

Konferencja jest organizowana już po raz ósmy. To okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń w międzynarodowym gronie ekspertów od uczelnia maszynowego i sztucznej inteligencji, którzy na co dzień prowadzą zajęcia dla studentów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie, oraz praktyków, którzy wykorzystują te narzędzia w zastosowaniach biznesowych.

Konferencja odbędzie się w trybie online. Wśród gości jest dr James Cochran z Uniwersytetu w Alabamie, który jest dydaktykiem i pracownikiem naukowym wyspecjalizowanym w zakresie statystyki, uczenia maszynowego, eksploracji danych i analityki. Cochran był wielokrotnie nagradzany za swoją pracę na rzecz studentów i metody dydaktyczne. Jest członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Statystyków (American Statistical Association) oraz Instytutu Badań Operacyjnych i Nauk o Zarządzaniu. To międzynarodowe stowarzyszenie praktyków zajmujących się badaniami operacyjnymi, naukami o zarządzaniu i analityką (The Institute for Operations Research and the Management Sciences).

Podczas wydarzenia wystąpią także dr Tomasz Burzykowski, biostatystyk z belgijskiego Uniwersytetu w Hasselt, który specjalizuje się w metodologii badań klinicznych i modelowaniu statystycznym, a także dr Przemysław Szufel, który reprezentuje Uniwersytet Ryersona w Toronto i Szkołę Główną Handlową w Warszawie. W swojej pracy naukowej Szufel skupia się na kwestiach podejmowania decyzji w oparciu o dane i aktualnie rozwija język programowania Julia.

Jeden z wykładów poprowadzi dr hab. Beata Czarnacka-Chrobot ze Szkoły Głównej Handlowej, współzałożycielka Polskiego Stowarzyszenia Miar Oprogramowania, w 2018 i 2019 roku jurorka prestiżowego konkursu organizowanego przez MIT Technology Review – Innovators Under 35.

Business Intelligence w służbie zdrowia i środowiska

W programie konferencji nie zabrakło także perspektywy biznesowej. Na konferencji pojawi się Mark Wolff, Chief Health Analytics Strategist z SAS, który specjalizuje się w analityce predykcyjnej w sektorze ochrony zdrowia i branży biotechnologicznej.

Przykładów zastosowania sztucznej inteligencji dostarczy też Piotr Kaczyński, Senior Business Solutions Manager w SAS. Zaprezentuje, jak połączenie technik rozpoznawania zawartości obrazów (computer vision) i uczenia głębokiego (deep learning) pozwala zautomatyzować i przyspieszyć ocenę reakcji organizmu człowieka walczącego z rakiem na chemioterapię. Pokaże również, jak za pomocą sztucznej inteligencji można monitorować stan upraw rolnych i planować metody ich nawożenia, a także wspomagać monitorowanie zdrowia zwierząt w procesie hodowli.

Peter Pugh-Jones, jeden z prelegentów, który specjalizuje się w technologii z zakresu Internetu Rzeczy, zaprezentuje projekt zrealizowany w mieście Cary w USA, który łączy możliwości zaawansowanych algorytmów i technologii IoT. Na podstawie analizy danych z czujników mierzących np. poziom opadów deszczu i stan wody w rzekach, rozwiązanie dostarcza władzom miasta aktualnych i precyzyjnych informacji, na podstawie których mogą przewidywać i przygotowywać się do nawiedzających miasto powodzi, aby chronić życie mieszkańców i ograniczać zniszczenia infrastruktury.

Program wydarzenia został podzielony na trzy części: Analytics for Data Scientists, AI and Analytics in Action oraz Academia & Business Links. W ramach każdej z nich odbędą się 4 wykłady w języku angielskim. Zapisy pod linkiem: https://www.sas.com/pl_pl/events/2021/aa-ds.html#conference.

Konferencja “Advanced Analytics and Data Science” po raz ósmy

Konferencja Advanced Analytics and Data Science odbywa się po raz ósmy. Jej celem jest dostarczenie studentom, doktorantom, dydaktykom i pracownikom naukowym zainteresowanym zaawansowaną analityką najnowszej wiedzy z tego zakresu. W programie konferencji uczestniczą zarówno przedstawiciele środowiska akademickiego, jak i biznesu. Co roku podczas wydarzenia podejmowane są także wątki, które dotyczą tego, jak usprawniać i rozwijać programy kierunków studiów z zakresu analityki. Konferencję organizuje Szkoła Główna Handlowa w Warszawie we współpracy z SAS Institute, liderem rynku zaawansowanej analityki i AI.

Data Scientist to obecnie jedna z najbardziej pożądanych profesji na rynku pracy. Rekrutacje na to stanowisko prowadzą setki firm z wielu branż w całej Polsce. Znajomość narzędzi, w tym technologii SAS, oraz aktualnych problemów i trendów, którymi żyją firmy i eksperci od zaawansowanej analityki danych, to jedna z przewag, którą można wygrać niejeden proces rekrutacyjny.