Konferencja Advanced Analytics and Data Science

Modelowanie statystyczne, eksploracja danych, analityka predykcyjna i internet rzeczy to tylko niektóre terminy, które musisz znać, jeśli wiążesz swoją przyszłość z analizą danych.

Zaplanuj czas we wtorek 14 września i sprawdź, co się aktualnie dzieje na rynku data science.

Weź udział w bezpłatnej wirtualnej konferencji Advanced Analytics and Data Science dla studentów, doktorantów, dydaktyków i pracowników naukowych zainteresowanych zaawansowaną analityką i AI. Wśród prelegentów między innymi James Cochran z Uniwersytetu w Alabamie, Tomasz Burzykowski z belgijskiego Uniwersytetu w Hasselt oraz Beata Czarnacka-Chrobot ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

14 września 2021, godz. 9.30 – 15.30
– program i zapisy pod linkiem: https://www.sas.com/pl_pl/events/2021/aa-ds.html#conference.

Konferencja jest organizowana już po raz ósmy. To okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń w międzynarodowym gronie ekspertów od uczelnia maszynowego i sztucznej inteligencji, którzy na co dzień prowadzą zajęcia dla studentów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie, oraz praktyków, którzy wykorzystują te narzędzia w zastosowaniach biznesowych.

Konferencja odbędzie się w trybie online. Wśród gości jest dr James Cochran z Uniwersytetu w Alabamie, który jest dydaktykiem i pracownikiem naukowym wyspecjalizowanym w zakresie statystyki, uczenia maszynowego, eksploracji danych i analityki. Cochran był wielokrotnie nagradzany za swoją pracę na rzecz studentów i metody dydaktyczne. Jest członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Statystyków (American Statistical Association) oraz Instytutu Badań Operacyjnych i Nauk o Zarządzaniu. To międzynarodowe stowarzyszenie praktyków zajmujących się badaniami operacyjnymi, naukami o zarządzaniu i analityką (The Institute for Operations Research and the Management Sciences).

Podczas wydarzenia wystąpią także dr Tomasz Burzykowski, biostatystyk z belgijskiego Uniwersytetu w Hasselt, który specjalizuje się w metodologii badań klinicznych i modelowaniu statystycznym, a także dr Przemysław Szufel, który reprezentuje Uniwersytet Ryersona w Toronto i Szkołę Główną Handlową w Warszawie. W swojej pracy naukowej Szufel skupia się na kwestiach podejmowania decyzji w oparciu o dane i aktualnie rozwija język programowania Julia.

Jeden z wykładów poprowadzi dr hab. Beata Czarnacka-Chrobot ze Szkoły Głównej Handlowej, współzałożycielka Polskiego Stowarzyszenia Miar Oprogramowania, w 2018 i 2019 roku jurorka prestiżowego konkursu organizowanego przez MIT Technology Review – Innovators Under 35.

Business Intelligence w służbie zdrowia i środowiska

W programie konferencji nie zabrakło także perspektywy biznesowej. Na konferencji pojawi się Mark Wolff, Chief Health Analytics Strategist z SAS, który specjalizuje się w analityce predykcyjnej w sektorze ochrony zdrowia i branży biotechnologicznej.

Przykładów zastosowania sztucznej inteligencji dostarczy też Piotr Kaczyński, Senior Business Solutions Manager w SAS. Zaprezentuje, jak połączenie technik rozpoznawania zawartości obrazów (computer vision) i uczenia głębokiego (deep learning) pozwala zautomatyzować i przyspieszyć ocenę reakcji organizmu człowieka walczącego z rakiem na chemioterapię. Pokaże również, jak za pomocą sztucznej inteligencji można monitorować stan upraw rolnych i planować metody ich nawożenia, a także wspomagać monitorowanie zdrowia zwierząt w procesie hodowli.

Peter Pugh-Jones, jeden z prelegentów, który specjalizuje się w technologii z zakresu Internetu Rzeczy, zaprezentuje projekt zrealizowany w mieście Cary w USA, który łączy możliwości zaawansowanych algorytmów i technologii IoT. Na podstawie analizy danych z czujników mierzących np. poziom opadów deszczu i stan wody w rzekach, rozwiązanie dostarcza władzom miasta aktualnych i precyzyjnych informacji, na podstawie których mogą przewidywać i przygotowywać się do nawiedzających miasto powodzi, aby chronić życie mieszkańców i ograniczać zniszczenia infrastruktury.

Program wydarzenia został podzielony na trzy części: Analytics for Data Scientists, AI and Analytics in Action oraz Academia & Business Links. W ramach każdej z nich odbędą się 4 wykłady w języku angielskim. Zapisy pod linkiem: https://www.sas.com/pl_pl/events/2021/aa-ds.html#conference.

Konferencja “Advanced Analytics and Data Science” po raz ósmy

Konferencja Advanced Analytics and Data Science odbywa się po raz ósmy. Jej celem jest dostarczenie studentom, doktorantom, dydaktykom i pracownikom naukowym zainteresowanym zaawansowaną analityką najnowszej wiedzy z tego zakresu. W programie konferencji uczestniczą zarówno przedstawiciele środowiska akademickiego, jak i biznesu. Co roku podczas wydarzenia podejmowane są także wątki, które dotyczą tego, jak usprawniać i rozwijać programy kierunków studiów z zakresu analityki. Konferencję organizuje Szkoła Główna Handlowa w Warszawie we współpracy z SAS Institute, liderem rynku zaawansowanej analityki i AI.

Data Scientist to obecnie jedna z najbardziej pożądanych profesji na rynku pracy. Rekrutacje na to stanowisko prowadzą setki firm z wielu branż w całej Polsce. Znajomość narzędzi, w tym technologii SAS, oraz aktualnych problemów i trendów, którymi żyją firmy i eksperci od zaawansowanej analityki danych, to jedna z przewag, którą można wygrać niejeden proces rekrutacyjny.

Jeśli zauważyłeś/łaś jakiś błąd na stronie (np. coś się źle wyświetla, któryś z linków nie działa) zgłoś go tutaj.
Zgłoś problem na stronie
Zgłoś problem na stronie
Jeśli zauważyłeś/łaś jakiś błąd na stronie (np. coś się źle wyświetla, któryś z linków nie działa) zgłoś go tutaj.
If you have noticed any error on the website (eg something is displayed incorrectly, one of the links does not work) please report it here.
Report the problem on the website
If you have noticed any error on the website (eg something is displayed incorrectly, one of the links does not work) please report it here.
Report the problem on the website